Fyzioterapie

Návštěva se skládá z pohovoru, vyšetření pohybového systému a vlastní terapie, která je volena dle individuálních potřeb klienta. Jednotlivé techniky je možno při terapii kombinovat. Ve většině případech není možné odstranit veškerá problematická místa v průběhu jedné návštěvy, proto je potřeba ze strany klienta více návštěv. Pro terapii není potřebné mít doporučení od lékaře. V případě předchozí léčby, nebo vyšetření (RTG, CT, NMR) je vhodné donést dokumentaci k náhlednutí.

Terapie je určena hlavně těm, kteří mají zájem řešit skutečnou příčinu svých potíží a nestraní se aktivnímu přístupu z vlastní strany.

Měkké techniky

Měkké techniky se cíleně zaměřují na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů. Měkké techniky ovlivňují tyto struktury hlazením, protažením, řasením nebo tlakem. K základním principům při řešení bolestivých stavů pohybového aparátu patří působení na sval. Tradiční terapie v sobě zahrnuje širokou škálu metod. Z těchto metod používáme nejčastěji postizometrickou relaxaci, nebo antigravitační relaxaci, ošetření spoušťových bodů

Jemné mobilizační techniky

Náš životní styl většinou neodpovídá potřebám našeho těla, což vede k nejrůznějším poruchám.

Důležité je nastolení svalové rovnováhy (posílením svalů ochablých a protažením svalů zkrácených), dále pak zbavení vadných pohybových návyků a nácvik správného držení těla. Dochází také k prokrvení vnitřních orgánů, čímž se zlepšuje jejich funkce. Jemná mobilizace velmi pozitivně působí i na uvolnění psychiky.

Jemná mobilizační technika

slouží k uvolnění blokád páteře, kostrče, žeber a kloubů. Provádí se velmi jemně v kombinaci s nádechem,výdechem a protažením.

Součástí mobilizačních technik jsou i automobilizační cviky, které fyzioterapeut postupně pacienta naučí a ten si je pak může provádět sám doma.

Sm system

Komplexní rehabilitace páteře pomocí SM systému je ideálním preventivním cvičením i komplexním rehabilitačním programem.SM system (stabilizace a mobilizace - pevná a pohyblivá páteř),je metoda cvičení se speciálním elastickým lanem, která Vás naučí správně zapojovat svaly do spirálních řetězců.
SM systém posiluje oslabené a zároveň protahuje zkrácené svaly, a tím navrací tělu optimální pohyblivost, stabilizuje chůzi. Domácí odcvičení základních 12 cviků trvá 10 - 15 minut, s rozšířeným cvičebním programem lze cvičit déle dle chuti, nálady a odhodlání. Ideální je cvičení každodenní!

Kineziotaping

Kineziotaping je terapeutická metoda používaná k léčbě akutních i chronických potíží pohybového aparátu. Kineziotape je v podstatě pružná bavlněná páska, která při správné aplikaci umožňuje rychlejší hojení a ovlivňuje správnou funkci svalů. Jedním z důležitých efektů po aplikaci Kineziotapu je ústup bolesti a to bez použití analgetik.

Kraniosakrální terapie

  • - Kraniosakrální terapie má své kořeny v práci lékařů osteopatů v první polovině 20 stol.
  • Jedná se o neinvazivní celostní metodu, která se za měřuje na podporu zdraví. Terapeut jemným způsobem podporuje tělu vlastní regenerační a samoléčivé síly.
  • Samotné ošetření probíhá většinou v leže na lůžku, klient je oblečený a terapeut jemně přikládá ruce na různé části klientova těla.
  • Součástí je úvodní a závěrečný pohovor s klientem
  • Působí na celou řadu obtíží fyzického i psychického rázu, pomáhá nastolit harmonii v celku tělo-mysl-duše.
  • Výborně reguluje přetížený nervový systém, ulevuje obtížím pohybového systému, pracuje s traumaty, obtížemi po úrazech a operacích.