Jak na otoky v létě?

18.06.2023

Patříte mezi ty ženy, které v létě trápí otoky? Já sama mám větší sklony k otokům a v létě je to vždycky horší. I v mé praxi se hodně setkávám s klientami, které mají větší potíže s otoky.

Je potřeba se na otoky dívat komplexně, chci vám dát pár tipů, jak s otoky můžete bojovat a jak si můžete ulevit.

- Upravte si pitný režim - ten je velmi důležitý a není to jen o množství, ale i o tom co pijeme. Pokud pijete hodně kávy a ještě s mlékem, je potřeba toto doplnit i vodou. V létě jsou vhodné nápje jako voda s různými bylinkami, citronem nebo okurkou. Vyhněte se slazeným nápojům a nápojům s ledem. Ledové nápje v létě nejsou vhodné, ochlazují náš organismus a může to být ještě větší zátěž pro náš lymfatický systém.

- Dejte nohy na horu - Jak máte chvilku, využijte ji a dejte nohy nahoru, je důležité, aby jste měli nožky výš než srdce, aby se nožkám ulevilo.

- Důležité je vyživit tělo ze vnitř a dodat důležité minerální látky a vitamíny. Pokud vás zajímá tip na kvalitní výživu, napište mi, ráda vám poradím sortiment na míru :)


- Vyzkoušejte cévní gymnastiku - cévní gymnastika uleví bolavým nohám a pomůže rozproudit cévní a lymfatický systém. Více uvidíte ve videu níže :)